Poznejte Venuši

Setkejte se s Venuší

 

Venuše je druhá planeta od Slunce. Má stejnou velikost a hustotu, proto se jí říká dvojče Země. A stejně jako Země, i na ní je atmosféra. Ale je to peklo s jedovatými plyny a velkým atmosférickým tlakem, 90 krát větším než na naší planetě. Venuše získala své jméno od starověkého boha lásky a krásy. 

 

Ze Země vypadá opravdu nádherně, více na noční obloze září pouze Měsíc. Pokud se chcete po Venuši projít, všimnete si nesnesitelného tepla a velkého tlaku. Je zde takové teplo, že se kov taví. Je tu vždy zataženo. To málo slunečního svitu, které je schopné projít přes mraky bude pokřivené. A proto Slunce vypadá jako plochý kotouč. 

 

Venuše je druhá planeta od Slunce. Má stejnou velikost a hustotu, proto se jí říká dvojče Země. A stejně jako Země, i na ní je atmosféra. Ale je to peklo s jedovatými plyny a velkým atmosférickým tlakem, 90 krát větším než na naší planetě. Venuše získala své jméno od starověkého boha lásky a krásy. Ze Země vypadá opravdu nádherně, více na noční obloze září pouze Měsíc. Pokud se chcete po Venuši projít, všimnete si nesnesitelného tepla a velkého tlaku. Je zde takové teplo, že se kov taví. Je tu vždy zataženo. To málo slunečního svitu, které je schopné projít přes mraky bude pokřivené. A proto Slunce vypadá jako plochý kotouč.